Skakać każdy może – ze spadochronem!

Comment

Skoki spadochronowe

Skoki spadochronowe od zawsze wydawały ci się nieosiągalne? Nic bardziej mylnego – teraz skakać może prawie każdy. To możliwe dzięki skokom tandemowym, które pozwalają na zasmakowanie w lotach w przestworzach bez specjalnego przygotowania, kondycji i badań lekarskich. To niecodzienna okazja dla każdego z nas!

Na czym polegają skoki tandemowe?

W tandemie, jak sama nazwa wskazuje, biorą udział dwie osoby. Jest to przeszkolony instruktor, na którego plecach znajduje się spadochron, a także uczestnik skoku, który przyczepiony jest specjalną uprzężą do instruktora. W ten sposób do skoku nie trzeba przeszkolenia, ponieważ za jego przebieg odpowiedzialna jest kompetentna osoba. Uczestnik skoku może wobec tego skupić się na swojej podniebnej przygodzie.

Do skoku tandemowego nie potrzeba wcale dobrego zdrowia czy formy, ale są także pewne przeciwwskazana. Wśród nich znajdują się w szczególności takie jak: niewydolność układu oddechowego i układu krążenia, epilepsja, łamliwość kości, uszkodzenia i choroby kręgosłupa. Nie mogą skakać też osoby zbyt niskie, mające 120-140 centymetrów, a także ważące za dużo – powyżej 100-120 kilogramów zależnie od stosowanego sprzętu.

Ile kosztuje skok w tandemie?

Ceny skoków tandemowych uzależnione są głównie od polityki cenowej szkoły oraz od wysokości skoku. Dodatkowo trzeba zapłacić za rejestrację wyczynu. Ceny rozpoczynają się od około 500 złotych za skok z wysokości 3000 metrów, co daje 30 sekund swobodnego spadania, kończą się na 800 złotych za skok z 4000 metrów, który daje 60 sekund spadania. Za rejestrację skoku spadochronowego trzeba dopłacić od 200 do 300 złotych.

Można też zapłacić mniej, korzystając z różnych promocji, na przykład przy zarezerwowaniu skoku dla większej liczby osób. Rabat można też dostać na urodziny czy z innej okazji. Warto porównywać oferty, by wybrać tę najlepszą.

Jak wykupić skok?

Teraz można zrobić to przez internet – na stronach internetowych szkół spadochronowych można znaleźć już teraz formularze do rezerwacji. Wystarczy je wykupić, a potem opłacić skok. Można go też kupić jako voucher upominkowy w prezencie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *