Co wchodzi w skład ceny skoku tandemowego?

Comment

Skoki spadochronowe

Ceny skoków tandemowych nie są zaporowe. Może pozwolić sobie na nie praktycznie każdy, kto ma ochotę na przeżycie niecodziennej przygody. W najtańszej opcji jest to wydatek rzędu 500-600 złotych. Górna granica to z kolei około 1000 złotych z rejestracją całego wydarzenia.

Co zatem dokładnie wchodzi w skład ceny skoku w tandemie?

  • szkolenie przed skokiem – odbywa się przez około 15-20 minut i ma za zadanie przygotować uczestnika do skoku, demonstruje zasady bezpieczeństwa, odpowiednią pozycję do przyjęcia podczas skoku
  • wyposażenie skoczka – gogle i kombinezon, jeżeli temperatura jest zbyt niska, sprzęt ten jest wypożyczany skoczkowi
  • lot samolotem – zwykle trwa około 15 minut i wynosi uczestników na odpowiedni pułap 3000 lub 4000 metrów
  • certyfikat skoku – uczestnicy po wykonaniu skoku otrzymują od szkoły certyfikat potwierdzający swój wyczyn

W niektórych szkołach można też otrzymać w cenie kupony rabatowe na kolejne skoki lub drobne prezenty. Dodatkowo wykupić można również rejestrację skoku, która była już wspomniana – to wideofilmowanie i fotografowanie skoku przez dodatkowego skoczka. Po skoku otrzymuje się materiały w formie płyty CD, DVD czy też jako dostęp do internetowej galerii.

Dokładne informacje można znaleźć na stronach internetowych. Ceny zasadniczo są podobne w większości szkół, ale zawsze warto je porównać przed wykupieniem oferty, co pozwoli na dopasowanie jej także do zasobności portfela. Warto też zwrócić uwagę na promocje i rabaty, z którymi za skok można zapłacić mniej niż standardowa cena.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *